استاندار فارس: وحدت و همدلی شیعه و سنی در فارس مثال زدنی است

استاندار فارس گفت: وحدت و برادری بین شیعیان و برادران اهل تسنن در سراسر کشور و از جمله در این استان، خار چشم دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام شده است.

استاندار فارس: وحدت و همدلی شیعه و سنی در فارس مثال زدنی است

به گزارش دانلود بهترین مقاله از شیراز، محمد هادی ایمانیه، در دیدار با ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در شیراز افزود: امروز در استان فارس وحدت بین شیعیان و اهل تسنن در بالاترین سطح قرار دارد و برادران اهل تسنن ما باکمال آرامش در کنار شیعیان زندگی می‌کنند و هر دو طرف برای یکدیگر احترام متقابل قائل هستند.

وی، ضمن گرامیداشت هفته وحدت، این هفته را نمادی از وحدت مد نظر امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بین شیعه و سنی دانست و ادامه داد: مدیریت ارشد استان در جهت وحدت هرچه بیشتر بین شیعه و سنی و جلوگیری از هرگونه تفرقه و اختلاف تاکنون کوشش بسیار کرده است.

وحدت و همدلی شیعه و سنی در فارس مثال زدنی است

مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی هم در این دیدار، وحدت و همدلی موجود بین شیعه و سنی را در این استان مثال زدنی دانست و گفت: این وحدت و همدلی را در این استان با تمام وجود می بینیم و حس می‌کنیم.

ماموستا عبدالسلام کریمی، یکی از شعارهای رئیس جمهور را مبتنی بر عدالت اجتماعی دانست و افزود: عدالت اجتماعی تحقق پیدا نمی‌کند مگر اینکه آحاد جامعه از عدل، داد و برابری بهره مند باشند.

وی، با اشاره به اتفاق نظر تمامی اهل سنت کشور برای رییس جمهور آیت الله رئیسی ادامه داد: بخشی از قول ها و وعده هایی که داده شد امروز محقق گردیده و بخش هایی نیز در دست پیگیری و اقدام است.

مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، از استاندار فارس درخواست کرد که فردی را از میان برداران اهل تسنن به عنوان مشاور خود در امور اهل سنت این استان انتخاب و معرفی کند.

کریمی افزود: قطعا این اقدام موجب هرچه بیشتر شدن وحدت و انسجام بین شیعه و سنی در این استان و الگویی برای سایر استان های کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: ما نخبگان بسیاری در میان اهل سنت داریم که سرمایه‌های کشور و نظام هستند و باید از وجود آنها استفاده شود تا به خارج مهاجرت نکنند.

مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: باید به شکلی عمل کنیم که به الگوی عملی از وحدت واقعی برای جهانیان تبدیل شویم و آنها ما را به عنوان الگو بپذیرند.

او اظهار کرد: ریشه و دین شیعه و سنی یکی است و بین شیعیان و اهل تسنن آنقدر مشترکات وجود دارد که اختلاف نظرها به چشم نمی آید و ما نباید به خاطر اختلافات جزئی ریشه هم را هدف قرار دهیم چرا که این خواست دشمن است و دشمن می خواهد بین شیعه وسنی تفرقه وجود داشته باشد.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید