اردوغان: امیدوارم پوتین این ماه به ترکیه بیاید

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن ابراز امیدواری از سفر همتای روسی خود به آنکارا در ماه جاری، تاکید کرد که هماهنگی‌ها با کرملین برای تعیین تاریخ این سفر ادامه دارد.

اردوغان: امیدوارم پوتین این ماه به ترکیه بیاید

به گزارش گروه بین‌الملل دانلود بهترین مقاله، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (جمعه، ۴آگوست)‌ اعلام کرد که وزیر امور خارجه و رئیس سرویس اطلاعاتی کشورش در حال انجام هماهنگی با طرف روسی برای تعیین زمان سفر «ولادیمیر پوتین» به آنکارا هستند.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، وی ضمن ابراز امیدواری درباره محقق شدن این دیدار در ماه کنونی، آگوست تاکید کرد: ما با طرف روسی در انتقال گندم از دریای سیاه، تبدیل آن به آرد و سپس ارسال آن به کشورهای فقیر موافق هستیم.

اردوغان همچنین، تعلیق روند صادرات اورانیوم و طلا از سوی نیجر به فرانسه را پاسخی به بی عدالتی دانست که طی سالیان متمادی انجام شده است‌.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز چهارشنبه از تماس تلفنی پوتین با اردوغان» خبر داده و طی نشستی خبری گفته بود: دو طرف بر سر سفر رئیس جمهور روسیه به ترکیه توافق کردند.

این گزارش‌ها درباره نزدیک بودن زمان سفر پوتین به ترکیه در حالی منتشر می‌شود که برخی رسانه‌ها بعد از اعلام حمایت اردوغان از پیوستن اوکراین به ائتلاف نظامی ناتو در ماه گذشته، احتمال داده بودند کاخ کرملین این سفر را لغو کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید