اردبیل غرق در برف؛ از وضعیت قرمز شهرها تا کمک آفرودسواران به مردم

بارش برف که ظهر روز گذشته در اردبیل آغاز شده کماکان ادامه دارد و ارتفاع برف در برخی مناطق شهری به بیش از نیم متر و در مناطق کوهستانی تا یک متر رسید.

اردبیل غرق در برف؛ از وضعیت قرمز شهرها تا کمک آفرودسواران به مردم

به گزارش دانلود بهترین مقاله از اردبیل، بارش برف از ظهر روز گذشته در تمام مناطق استان اردبیل آغاز شده و کماکان بارش این نعمت الهی ادمه دارد به‌طوری‌که ارتفاع برف در برخی مناطق شهری اردبیل به بیش از نیم متر و در برخی مناطق کوهستانی تا یک متر رسیده است. بارش برف سبب خوشحالی اهالی و کشاورزان شده و پس از چند روز انتظار شاهد بارش این نعمت الهی در استان اردبیل هستیم و اما در کنار آن حجم زیاد برف سبب کندی تردد و عبور و مرور در نقاط شهری و جاده‌ها شده است و در برخی محور‌های استان عملا امکان تردد نیست. برف سنگین سبب شده راه بسیاری از روستا‌های استان اردبیل در زیر برف دفن شود و اکنون راه ارتباطی اکثر روستاها مسدود است.

  ۷۰ درصد راه‌های روستای استان اردبیل پوشیده از برف است به گفته سید کمال الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در حال حاضر از مجموع یک هزار و ۸۰۰ روستای استان، جاده‌های ۷۰ درصد روستاها و راه‌های فرعی پوشیده از برف بوده و تردد در آن به سختی و یا کلا مسیر آن‌ها مسدود است. طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی از ظهر امروز، شدت بارش برف در سطح استان کاهش می‌یابد اما کماکان بارش برف تا امشب در غالب مناطق استان تداوم خواهد داشت و به علت وزش باد کولاک شدید برف در جاده‌ها و گردنه‌ها رخ می‌دهد. آفرود سواران به کمک مردم آمدند با توجه به شدت برف در معابر شهری آفرود سواران اردبیلی در اقدامی خودجوش و قابل تحسین در سطح خیابان‌ها و معابر شهری اردبیل حاضر شده و به خودروهای گرفتار شده در برف کمک‌رسانی می‌کنند.  

دیدگاهتان را بنویسید