احیای غرور ملی و تقویت تعلق خاطر به قزوین از جمله اهداف جشنواره چند رسانه ای میراث فرهنگی است

دبیر دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی گفت: احیای غرور ملی و تقویت حس تعلق خاطر به این شهر در بین مردم قزوین از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره چند رسانه ای میراث فرهنگی است.

احیای غرور ملی و تقویت تعلق خاطر به قزوین از جمله اهداف جشنواره چند رسانه ای میراث فرهنگی است

به گزارش دانلود بهترین مقاله از قزوین، علیرضا تابش در جلسه هماهنگی دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شعارهای اصلی این دولت، مردمی سازی برنامه ها است و تأکید استاندار قزوین نیز در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری این جشنواره بحث حضور داوطلبان و فعالیت دوستداران میراث فرهنگی است. وی با اشاره به اینکه این جشنواره می تواند یکی از قله های مهم برای حفظ و صیانت از این دستاورد ارزشمند به شمار رود، افزود: قزوین شهر علم، فرهنگ، تاریخ، تمدن، صنعت و تجارت است و در تمام زمینه ها میراث ارزشمندی دارد. این مسوول اضافه کرد: احیای غرور ملی و تقویت حس تعلق خاطر به این شهر در بین مردم قزوین از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره چند رسانه ای میراث فرهنگی است.  دبیر دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی اضافه کرد: متولیان امر از ۵ مهر و هفته گردشگری در تدارک برنامه ای هستند که به نوعی با نام و محوریت جشنواره گره بخورد و سپس وارد جشنواره اصلی شویم که تاکید داریم افتتاحیه و اختتامیه بسیار قدرتمند برگزار شود. تابش ادامه داد: این جشنواره بخش های متنوعی دارد که باید برای هنرمندان هر بخش برنامه تور گردشگری در نظر گرفته شود و دیدار استاندار با برگزیدگان جشنواره نیز در دستور کار قرار گیرد. وی گفت: پوشش حداکثری صدا و سیما، جذب حامیان بومی و برنامه های جانبی نیز بسیار حایز اهمیت است زیرا نباید احساس شود که تعدادی هنرمند از استان های مختلف در این جشنواره حضور می یابند و مردم هم هیچ سودی از آن نمی برند. دبیر دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی بیان کرد: فعال سازی کمیته های جشنواره می تواند موجب شود برنامه های خاطره انگیزی برای مردم رقم بخورد.

تابش خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از مخاطبان ما دانش آموزان هستند و اگر بتوانیم مسابقه ای در بستر فضای مجازی راه اندازی کنیم نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت، بنابراین آموزش و پرورش در این زمینه نقش مهمی ایفا می کند. وی یادآور شد: امیدوارم دستگاه ها و نهادهای مختلف بتوانند از این فرصت جشنواره به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید