آیشمن در اورشلیم به دار آویخته شد/ در پای چوبه‌ی دار: با وجدان آسوده آماده‌ی مردن هستم

«من با رضایت خاطر و با وجدان آسوده آماده‌ی مردن هستم زیرا احساس می‌کنم آن‌چه کرده‌ام درست بوده است.»/ در حالی که تبسم بی‌رمقی داشت… به جلادش گفت: «ما بار دیگر در آن دنیا و در روز قیامت به یکدیگر خواهیم رسید مرگ سرنوشت نهایی تمام انسان‌های دنیاست. من در حالی می‌میرم که به خداوند ایمان دارم و با ایمان به خداوند می‌میرم.»

آیشمن در اورشلیم به دار آویخته شد/ در پای چوبه‌ی دار: با وجدان آسوده آماده‌ی مردن هستم

به گزارش دانلود بهترین مقاله، روز جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۴۱ آدولف آیشمن مسئول اداره‌ی امور مربوط به یهودیان در حکومت آلمان نازی، به جرم جنایت علیه بشریت در اورشلیم به دار آویخته شد. گزارش کامل این اعدام و واکنش‌ها به آن را را یونایتدپرس در همان روز به نقل از خبرنگاران خود در اورشلیم، فرانکفورت و بوئنوس آیرس منتشر و فردای آن روز (۱۲ خرداد ۴۱) روزنامه‌ی اطلاعات به نقل از این خبرگزاری به شرح زیر منتشر کرد:

اورشلیم – یونایتدپرس: … در اعلامیه‌ی رسمی دولت اسرائیل گفته شده که افسر سابق اس.اس در موقع اعدام ۵۷ سال داشته در ساعت ۲ بعد از نیمه‌شب جمعه [۱۱ خرداد ۴۱] اعدام گردیده است.

اعدام آیشمن در سالن کوچکی از یک قلعه‌ی قدیمی واقع در «رمله» در نزدیکی اورشلیم که در زمان جنگ‌های صلیبی مدتی محل جنگ‌های خونین بود صورت گرفته است.

اعدام آیشمن به خاطر جنایاتی که وی علیه قوم یهود و علیه تمام جامعه‌ی بشرین مرتکب شده بود و چندین سال بعد از سقوط رژیم آلمان نازی (هیتلری) و حتی در لحظه‌ی اعدام نیز از این جنایات دفاع می‌کرد انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید