up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله آناناس PDF
QR code - آناناس

آناناس

اناناس
آناناس سرشار از ويتأمين ها و مواد مغذى مثل كلسيم، پتاسيم، فيبر و ويتامين ث است علاوه بر اينها بسيار كم چربى و كم كلسترول است.
اين خواص را مى توانيد از مصرف كمپوت آناناس، ميوه تازه آن، ميوه يخ زده يا حتى آب آناناس به دست آوريد.
يكى از خواص مهم آناناس كمك به ساخت استخوان هاى سالم و استحكام استخوان ها است.
آناناس غنى از منيزيم ماده معدنى اى است كه وجودش براى ساخت استخوان ها و ارتباط بافت ها ضرورى است.
آناناس باعث رشد استخوان ها در بدن جوانان و استحكام استخوان ها در پسران مى شود.
يك فنجان آناناس حدود ۷۳ درصد منيزيم مورد نياز روزانه بدن را تأمين مى كند، از ديگر خواص آناناس مى توان به نقش آن در بهبود سرماخوردگى و كاهش ميزان سرفه اشاره كرد. اكثر افراد هنگام سرماخوردگى ويتأمين ث يا آب پرتقال بيشتر مى خورند غافل از اين كه خواص آناناس نيز كمتر از آنها نيست.
«بروملين» موجود در آناناس باعث كاهش شديد سرفه يا توقف سرفه هاى شديد و كاهش ميزان لحاظ مى شود. پس هنگام سرماخوردگى خوردن آناناس را فراموش نكنيد.
خواص ميوه عيادت (آناناس)
کمپوت آناناس پاي ثابت ملاقاتي‌ها در بيمارستان‌هاست. احتمالا براي همه ما پيش آمده که وقتي به ملاقات بيماري مي‌رويم، براي او کمپوت آناناس ببريم. اين کار بي‌حکمت نيست زيرا خواص آناناس موجب مي‌شود تا زخم‌ها زودتر بهبود بيابند، عفونت‌ها زودتر خوب شوند، فرد احساس بهبودي پيدا ‌کند و در يک کلام در تسريع روند بهبودي ‌فرد بيمار کمک‌‌کننده است. البته هيچوقت نبايد فراموش کرد مصرف آناناس تازه بسيار از مصرف کمپوت آن بهتر است.آناناس در اصل متعلق به جنوب برزيل و پاراگوئه است. بخش خوراکي آناناس در واقع اجتماعي از ميوه‌ها و اندام‌هاي همراه آن است و نوعي ميوه مرکب به شمار مي‌آيد.
درون آناناس 100 گرم ميوه رسيده آناناس 45 کالري انرژي و 5 86 گرم آب دارد. همچنين حاوي 86 1 گرم فيبر، 13 0 ميلي‌گرم ويتامين ب6، 14 0 ميلي‌گرم ويتامين ب1، 87 23 ميلي‌گرم ويتامين ث، 5‌ ميلي‌گرم اسيد فوليک، 56 2 ميلي‌گرم منگنز، 17 0 ميلي‌گرم مس و 18 ميلي‌گرم کلسيم است.
10 خاصيت آناناس
1- آناناس به علت داشتن کلسيم و منيزيم به رشد و ساخت استخوان‌هاي سالم و استحکام استخوان‌ها کمک مي‌کند.
2- به علت داشتن فيبر و آب زياد آناناس براي بهبود يبوست و جلوگيري از سرطان روده بزرگ بسيار مفيد است.
3- آناناس حاوي ويتامين ث فراوان است. خوردن 100 گرم از اين ميوه مي‌‌تواند 25 درصد از نياز بزرگسالان را به ويتامين C تامين کند.
4-آناناس داراي دو ترکيب به نام‌‌هاي کلروژنيک اسيد و پکوماريک اسيد است که از ترکيبات آمين‌ها و نيتروکسيدها بوده و در معده از تشکيل نيتروزامين‌ که يک عامل سرطان‌‌زاست، جلوگيري مي‌کند. البته فراموش نکنيد آناناس اگر نارس باشد براي کساني که زخم معده دارند مناسب نيست، زيرا اسيد فراواني داشته و اين اسيد مي‌تواند موجب تشديد زخم شود.
5- ويتامينC موجود در آناناس نوعي آنتي‌اکسيدان قابل حل در آب است که مي‌تواند از بدن در مقابل راديکال‌هاي آزاد که سلول‌هاي طبيعي را از بين مي‌برند، محافظت کند.
6- آناناس يک منبع عالي براي ماده معدني منگنز است، که ماده‌اي بسيار عالي براي توليد انرژي و مقابله در برابر آنتي‌اکسيدان‌ها مي‌باشد.
7- آناناس به علت داشتن ويتامين ث و ويتامين آ، ‌باعث بهبود عملکرد چشم مي‌شود همچنين موجب پيشگيري ازکاهش بينايي در افراد بزرگسال مي‌شود.
8- آناناس به علت داشتن ويتامين ث مقاومت بدن در مقابل عفونت را بالا مي‌برد. به همين دليل ميوه مناسبي براي پيشگيري از سرماخوردگي محسوب مي‌شود. پس هنگام سرماخوردگي خواص آناناس را فراموش نکنيد
9- بروملين موجود در آناناس باعث کاهش شديد سرفه يا توقف سرفه‌هاي شديد مي‌شود اين هم دليل ديگري است تا هنگام سرماخوردگي آناناس بخوريد.
10- بروملين موجود در آناناس علاوه بر کاهش سرفه بعنوان ضد‌آماس پس ازاعمال جراحي دندان، جراحي زنان، جراحي عمومي، براي درمان کوفتگي‌ها، خونمردگي‌ها و زخم‌هاي بعد از تصادفات و آبسه‌ها نيز بکارمي رود.
ساير فوايد آناناس
آناناس يک منبع عالي براي ماده معدني منگنز مي‌باشد، که ماده اي بسيار عالي براي توايد انرژي و مقابله در برابر آنتي اکسيدانها مي‌باشد.
آناناس ميوه نواحي گرمسيري محسوب مي‌شود و مزه آن چيزي بين شيرين و ترش است. آناناس جسمي بيضي شکل است که در اطراف آن گلهايي جمع شده اند که اين گلها هيچ ميوه اي نمي‌دهند. آناناس از خانواده بروملياسه مي‌باشد که گياهاني غالباً علفي و تقريباً درختچه مانند هستند. اين خانواده حاوي يک ماده بسيار مهم براي سلامت به عنوان آنزيم بروملين مي‌باشند.
فوايد آناناس
خاصيت ضد التهاب و تاثير بر روي هضم غذا
بروملين مخلوطي از موادي است که از شاخه و ميوه آناناس گرفته شده است. در ميان هزاران مواد شناخته شده‌اي که در بروملين وجود دارد مي‌توان به بهترين آنها که پروتئين سستئين است اشاره نمود که آنزيمي پروتئيني است و به هضم غذا کمک مي‌کند. التهابات فراوان،‌انعقاد خون و رشد بعضي از تومورها ممکن است بوسيله آنزيم بروملين موجود در آناناس کاهش يابد.
حفاظت از سيستم ايمني
ويتامين C، موجود در بدن آنتي اکسيداني قابل حل در آب است که از قسمتهاي بدن که حاوي آب هستند در مقابل راديکالهاي آزاد که سلولهاي طبيعي را از بين مي‌برند محافظت مي‌کند. ديده شده است که راديکالهاي آزاد با افزايش پلاکتهاي خون باعث گرفتگي شريان و بيماريهاي قلبي در افراد مبتلاء به ديابت مي‌گردد و همچنين باعث گرفتگي راههاي هوايي مي‌شود که اين گرفتگي منجر به آسم مي‌گردد و با تخريب سلولهاي روده باعث ابتلاء به سرطان روده ميشود و در ايجاد درد مفاصل در بيماريهاي آرتروز و آرتروز استخوان مشارکت مي‌نمايد. اين موارد نشان مي‌دهد که چرا رژيمهايي که داراي ويتامين C هستند باعث کاهش اين بيماريها و مانع از مبتلاء شدن به آنها مي‌گردند. بعلاوه ويتامين C، براي عملکردهاي سيستم ايمني بدن بسيار حياتي است و باعث مقابله در برابر عفونتهاي گوش، سرماخوردگي و آنفولانزا مي‌شود.
منگنز و تيامين براي ايجاد انرژي و مقابله در برابر آنتي‌اکسيدانها
آناناس يک منبع عالي براي ماده معدني منگنز مي‌باشد، که ماده اي بسيار عالي براي توايد انرژي و مقابله در برابر آنتي اکسيدانها مي‌باشد. تنها يک فنجان آناناس حدود 128.0٪ از منگنز بدن را تامين مي‌نمايد. همچنين آناناس به غير از اينکه منبع خوبي براي منگنز است، حاوي تيامين نيز مي‌باشد که از ويتامينهايB مي‌باشد و باعث ايجاد انرژي مي‌گردد.
مواد موجود در 100 گرم آناناس
منگنز 2.56 ميلي گرم
ويتامين c 23.87ميلي گرم
ويتامين B1 0.14 ميلي گرم
مس0.17ميلي گرم
فيبر 1.86 گرم
ويتامينB6 0.13ميلي گرم
محافظت در مقابل از دست دادن بينايي
مطمئناً وقتي که بچه بوده‌ايد از مادر خود شنيده‌ايد که هويج چشمان شما را قوي مي‌سازد اما بعنوان يک فرد ميان‌سال بيشتر به بينايي خود نياز داريد.
در مطالعه‌اي که انجام شده دانشمندان گفته‌اند که خوردن 3 عدد ميوه يا بيشتر در روز، ‌باعث پيشگيري از کاهش بينايي در افراد بزرگسال که بيشتر به علت تحليل تدريجي ماکولا (قسمتي از شبکيه) (ARMD)که اولين دليل براي از دست دادن بينايي در ميانسالان است ميگردد.
در اين مطالعه که بر روي 110000 زن و مرد انجام گرديد، محققان تاثير مصرف ميوه، سبزيجات، ويتامينهاي ,A C , E و کاروتنوئيد را بر روي پيشرفت بيماري کم سويي چشم (ARMD) بررسي نمودند. در اين مطالعه،‌دانشمندان مشاهده نمودند که جذب سبزيجات، ويتامينها و کاروتينوئيد به اين بيماري کمک نمي‌کند، اما جذب ميوه‌ها اثر محافظتي در برابر ابتلاء به اين بيماري دارد. شايد خوردن سه عدد ميوه در روز زياد به نظر برسد اما با مصرف آناناس در سالادها و يا به همراه ديگر سبزيجات اين نياز را مي توان براحتي برطرف نمود.
چه نوع آناناسي را انتخاب کنيم و چگونه از آن نگهداري نماييم؟
براي تهيه آناناس بايد به دنبال آناناسهايي باشيد که وزن آنها نسبت به اندازه شان بيشتر باشد. اگرچه آناناسهاي بزرگ، گوشت بيشتري دارند ولي معمولاً هيچ تفاوتي بين آناناس بزرگ و کوچک وجود ندارد. آناناس بايد بدون لکه، ضربه و سياه شدگي باشد. رسيده شدن آناناس بعد از چيده شدن متوقف مي‌گردد بنابراين سعي کنيد آناناسهايي را انتخاب نماييد که از انتهاي شاخه آنها بوي مطبوع و شيريني متساعد شود. از خريد آناناسهايي که بوي ماندگي و ترش مي‌دهند خودداري نماييد.
آناناس را مي‌توان قبل از مصرف 1 تا 2 روز در دماي خانه نگهداري نمود. اگر چه اين روند به شيرين تر شدن ميوه کمکي نمي‌کند، اما مي‌تواند در آبدارتر شدن آن کمک نمايد. اگر بعد از گذشت 2 روز هنوز آناناس را مصرف ننموده‌ايد بايد آن را در نايلون گذاشته و در يخچال براي حداکثر 3 تا 5 روز نگهداري نماييد.

خيلي ها وقتي به ملاقات يک بيمار مي روند برايش کمپوت آناناس مي خرند؛ چون اين تصور هميشه وجود داشته که آناناس براي بيماران ميوه مفيدي است و مي تواند درد ...

تحقيقات و مطالعات جديد حاکي از آنست که چنانچه کودکي با رژيم غذايي نامناسب و ناکافي تغذيه شود، تأثيرات سويي بر قابليت يادگيري کودک و تمرکز حواس و هوشيا ...

با گرم شدن هوا، نوشيدن يک ليوان آب يا آبميوه خنک لذتبخش است به خصوص اگر اين آبميوه خانگي و از ميوه هاي تازه تهيه شده باشد... خلاصه بازار آبميوه ها با ...

کيوي ميوه درخت تاک چوبي و بزرگي از رده Actinidia ( رسته Ericales ، خانواده Actinidiaceae ) است که در آب و هواي معتدل رشد مي کند. دربازار جهاني آنرا ki ...

احتمالاً آب ميوه ي سرد شده در بسياري از کشورهاي جهان از جمله چين از ۳۰۰۰ سال پيش شناخته شده را مي توان اولين بستني ها دانست و طبق اطلاعات موجود، رومي ...

گوجه فرنگي از هزاران سال پيش وجود داشته است؛ البته در اندازه هاي کوچک. شايد باور نکنيد اما گوجه فرنگي در ابتدا اندازه يک گيلاس بوده و کم کم در اثر پرو ...

ويتامين سي (اسيد اسكوربيك) بدن شما قادر به ذخيرة ويتامين «سي» نيست. بنابراين براي حفظ سلامتي بايد به طور مرتب روزانه به ميزان كافي از اين ويتامين استف ...

دانلود نسخه PDF - آناناس