up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله آلو PDF
QR code - آلو

آلو

همه چيز در مورد آلو

آلو يک ميوه‌ي تک هسته‌اي از خانواده‌ي هلو و زرد‌آلو است. بيش از هزاران گونه‌ي متفاوت از اين ميوه در دنيا وجود دارد که از نظر رنگ، شکل و اندازه تنوع زيادي دارند. معروف‌ترين اين گونه‌ها نوع ژاپني است که برخي انواع آن به رنگ زرد و پرآب بوده و برخي ديگر درصد آب کمتري داشته و قرمز متمايل به ارغواني هستند. اندازه‌ي آلو در سراسر جهان از 6-3 سانتي‌متر متفاوت است. طعم آن از ترش تا شيرين متغير بوده و به رنگ‌هاي زرد، سبز، قرمز و ارغواني موجود است. آلو از خانواده ROSACEAE است. مصرف آلو با جلوگيري از افزايش فشارخون، کنترل قندخون و پيش‌گيري از بروز بيماري‌هاي قلبي- عروقي، سرطان، بيماري‌هاي گوارشي و کاهش چربي مورد استفاده در شيريني‌پزي نقش بسزايي در سلامت انسان دارد. نام علمي آنPRUNSSALICINA , PRUNUS DOMESTICA و نام متداول آن آلو است. اين گياه بومي اروپا و آسيا محسوب مي‌شود و اولين بار در قرن 19، گونه‌‌هاي متفاوت آن توسط مهاجرين از آسيا و اروپا به آمريکاي شمالي برده شد. براساس شواهد موجود، در زمان باستان مردم آسياي ميانه آلو را خشک کرده و مصرف مي‌کردند. آلو اکثراً به‌صورت تازه مصرف مي‌شود؛ اما مي‌توان آن را به کيک‌ها، سالادها و غذاها اضافه کرد يا به‌صورت کمپوت و مربا مصرف کرد. نوع خشک اين ميوه، در جاي خشک و خنک يا در يخچال به‌ مدت 6 ماه قابل نگهداري است. در طب چيني، آب آلو به‌عنوان «اکسير صبحانه» جهت سم‌زدايي وشادابي بدن بعد از خواب توصيه شده است.
تأثير آلو در سلامت بدن
1- آلو يکي از منابع خوب آنتي اکسيدان‌ها است. اين ميوه حاوي مقادير مناسبي از ترکيبات فنلي و بتاکاروتن مي‌باشد که با اثر آنتي اکسيداني خود راديکال‌هاي آزاد اکسيژن را خنثي مي‌کند. راديکال‌‌هاي آزاد اکسيژن اثرات مخربي را در بدن اعمال مي‌کنند، زيرا اين راديکال هاي آزاد با اکسيداسيون چربي‌ها در بدن سبب مي‌شوند که چربي همواره در رگ‌ها رسوب کرده و گرفتگي عروق پيش آيد. اين فرآيندها جزء عوامل اصلي بروز بيماري‌هاي قلبي- عروقي است. يکي ديگر از مضرات راديکال‌هاي آزاد اکسيژن تخريب DNA است. چنانچه DNA آسيب ببيند احتمال توليد سلول‌هاي سرطاني در بدن به شدت افزايش مي‌يابد. يکي ديگر از مضرات راديکال‌هاي آزاد، افزايش احتمال بروز استئوآرتريت مي‌باشد که منشا پيدايش بيماري‌هايي نظير آرتريت روماتوئيد است. ساليانه هزاران نفر بر اثر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي- عروقي و سرطان در جهان مي‌ميرند و درصد زيادي از هزينه‌هاي بخش بهداشت و درمان صرف اين گونه بيماري‌ها مي‌شود. با توجه به تاثير آلو در پيشگيري از اين بيماري‌ها مصرف اين ميوه مي‌تواند در سلامت انسان بسيار موثر باشد.
همه چيز در مورد آلو
آلو به دليل داشتن فيبر غذايي، براي کنترل قند خون، جلوگيري از يبوست و حفظ سلامت دستگاه گوارش مفيد است.
2- آلو يکي از منابع غني پتاسيم است. تحقيقات انجام گرفته در سال‌هاي اخير تأثير پتاسيم را در کاهش فشار خون نشان داده‌اند. با توجه به اين که آلو حاوي سديم کمي مي‌باشد، مصرف متعادل آن در کنترل فشارخون موثر است.
3- يکي ديگر از ترکيبات قابل توجه در اين ميوه فيبر است. فيبرها سبب کاهش سرعت جذب مواد مغذي به ويژه قندها شده و در عين حال ميزان حساسيت به انسولين را نيز افزايش مي‌دهند. بنابراين مصرف آلو مي‌تواند در کنترل قند‌خون موثر باشد.
4- يکي از شناخته شده‌ترين خواص آلو، پيش‌گيري از يبوست است. اين اثر نيز به واسطه‌ي وجود فيبر است. در اين مورد آلو از دو طريق عمل مي‌کند:
اولاً فيبر که غذاي باکتري‌هاي روده‌ي بزرگ است، توسط آلو فراهم مي‌شود و با تخمير فيبر توسط باکتري‌ها، حجم مدفوع زياد مي‌شود. بنابراين ديواره‌ي ‌عضلاني روده، حاوي مواد بيشتري است که روي آن‌ها کار کند و در نتيجه، سرعت و قدرت انقباضات آن بيشتر مي‌شود. اين کار باعث خروج سريع‌تر مواد زايد مي‌شود. ثانياً آلو و آب آلو حاوي مشتقات ماده‌ي به‌نام «هيدروکسي فنيلياتين» هستند که عضلات صاف ديواره‌ي روده‌ي بزرگ را تحريک مي‌کند. اين تحريک باعث شروع افزايش فعاليت در روده‌ي بزرگ مي‌شود که اين امر نيز به افزايش سرعت حرکت مدفوع کمک مي‌کند. هم‌چنين در 100 گرم آلو خشک، حدود 10 گرم قند سوربيتول موجود مي‌باشد که سوربيتول نيز خاصيت ملين دارد.
5- علاوه بر اثرات فوق، فيبر موجود در آلو سبب افزايش رشد و تکثير باکتري‌هاي مفيد روده شده که اين امر مانع از رشد باکتري‌هاي مضر در داخل روده مي‌شود. در عين حال بر اثر تخمير فيبر در داخل روده، اسيد بوتيريک توليد مي‌شود که منشا انرژي براي سلول‌هاي روده است و به‌اين ترتيب به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک مي‌کند. آلوي خشک منبع خوبي از آهن است و براي جلوگيري از کم خوني بسيار مفيد است.
6- گياه‌خواران و افرادي که مقادير کمي گوشت قرمز مصرف مي‌کنند، خود را در معرض خطر دريافت ناکافي آهن و تهي شدن ذخاير آهن بدن قرار مي‌دهند. فقدان آهن مي‌تواند در نهايت به کم‌خوني منجر شود که خستگي مفرط و عدم تمرکز از عوارض آن است. ولي بايد توجه داشت که آلو خشک منبع خوب «آهن گياهي» است.
7- هم‌چنين آشپزها و کساني که تمايل ندارند از چربي، کره يا مارگارين در دستورات خود استفاده نمايند مي‌توانند از پوره‌ي آلو خشک در دستورات خود نظير کيک ميوه‌ها، براني شکلات يا کيک هويج استفاده کنند که ماهيتي جويدني و نرم دارند. پوره‌ي آلو خشک به حجم و مقدار دستور غذايي مي‌افزايد و در عين حال حاوي چربي هم نيست. بنابراين استفاده از آلوخشک براي افرادي که بايد رژيم کم‌چربي داشته باشند و تمايل به‌خوردن «هله‌هوله» شيرين دارند، مناسب است.
خواص آلو
اگر آلو بصورت تازه و از درخت مصرف شود خوشمزه تر است اما به صورت خشک شده نيز خوراک مختصر خوبي محسوب مي شود. اثر فيبر اين ميوه در بدن انسان که از ديربازشناخته شده به علت وجود ماده اي در پوست آلو است که مسئول اين عملکرد مي باشد.اگر پوست آلو راجدا کنيد تاثير اين فيبراز بين مي رود اما همچنان تامين کننده مواد غذايي مي باشد. قبلاً آلوها مثل کشمش ، روي درخت و در نور خورشيد خشک مي شدند اما اکنون آنها را در تونل هوا که با گاز گرم مي شود خشک مي کنند تا آنها ظاهري هماهنگ داشته باشند. آلوهائيکه براي خشک کردن چيده مي شوند نسبت به آنهايي که براي مصرف تازه يا کمپوت برداشت مي شوند رسيده تر هستند. آلوها به دو گروه اصلي تقسيم مي شوند:آلوي ژاپني و اروپايي يا آلوي مخصوص خشک کردن. آلوي ژاپني بصورت تازه ، کمپوت ، مربا يا داخل ژله مصرف مي شود . آلوي اروپايي را خشکي مي نامند چون آنها را مي توان بدون خارج کردن هسته خشک نمود.در واقع مردم بيشتر اين نوع آلو را بصورت خشک شده مي بينند.البته آلوي اروپايي را مي توان به شکل تازه يا درون غذا مصرف کرد.تقريباً 90 درصد آلوي مصرفي آمريکا در کاليفرنيا کشت مي شوند که بيشتر آنها در دره San Joaquin پرورش مي يابند.ودازده گونه ژاپني سه چهارم توليد آلوي کاليفرنيا را تشکيل مي دهد. آلو همچنين در واشنگتن ، آيداهو ، ميشيگان و نيويورک بعمل مي آيد. بجز آمريکا ، کشور شيلي عمده توليد کننده گونه هاي ژاپني و اروپايي آلو مي باشد.درصد زيادي از محصول آنها به آمريکا صادر مي گردد.کشورهاي ديگر توليدکننده آلو عبارتند از آلمان ، ترکيه و ژاپن. آلوهاي اروپايي ( خشکي) هميشه هسته جدا هستند يعني گوشت ميوه به هسته نچسبيده همچنين رنگ آنها هميشه آبي يا ارغواني است.
انتخاب و گزينش
هنگام انتخاب آلو به دنبال انواعي باشيد که رنگ خوبي از گونه خود را داشته و قدري سفت هستند اما آلوهايي که در مقابل فشاري اندک ، کمي اثر نشان مي دهند نيز خوب مي باشند.از آلوهايي که هنگام فشردن خيلي سفت يا خيلي شل هستند ، رنگشان خوب نيست يا پوستي چروک ، کبود يا شکسته دارند اجتناب کنيد.بهترين زمان چيدن آنها هنگام بلوغ است اما زمانيکه کاملاً نرسيده اند.
آنها را تا قبل از رسيدن کامل و آماده شدن براي خوردن در دماي اطاق ( بين 51 تا 77درجه فارنهايت) نگهداري کنيد. براي افزايش فرآيند رسيده هنگام آوردن آلو به خانه آنها را ميوه هاي توليد کننده گاز اتيلن ازقبيل موز ، سيب يا گلابي درون پاکتهاي کاغذي قراردهيد.آلوها زماني کاملاً رسيده اند و آماده خوردن هستند که بوي خوش آنها ساطع شود و زير فشار کم انگشتان نرم باشند.هنگام رسيدن آنها را در يخچال نگهداري کنيد اما دور از ميوه هاي توليد کننده اتيلن باشند در اين صورت آلوها بيش از حد پخته نمي شوند.
آماده سازي
براي جدا کردن هسته در انواع هسته جدا شکاف ميوه را تا رسيدن به هسته برش دهيد سپس دو نيمه را در جهتهاي مختلف بپيچانيد. بعد مي توان هسته را به آساني درآورد.گوشت انواع هسته دار به هسته چسبيده لذا بهتر است اين آلوها را از پوست تا هسته قطعه قطعه کرد.پوست آلو را مي توان به آساني جدا کرد براي اين کار بايد مدت 30 ثانيه آنرا جوشاند سپس فوراً در آب يخ قرار داد. پوست آلو را مي توان با همان روشي که در مورد گوجه فرنگي انجام مي شود جدا نمود.اگرچه آلو را بيشتر بصورت تازه مصرف مي کنند نمک زده و پخته آنها بعنوان مخلفات غذا مورد استفاده است. استفاده از آنها در مربا ، ترشي ، سس و سوپ بسيار لذيذ است. آشپزها آلو را اغلب با دارچين ، جوز ، ليمو و پرتقال مصرف مي کنند.
پيشنهاد Tony
به ياد داشته باشيد يک آلو خشک شده هميشه يک آلو است اما يک آلو را نمي توان هميشه خشک کرد.
گونه هاي ژاپني
دوازده گونه عمده از آلوي ژاپني وجود داردکه تقريباً 70 درصد کل آلوي توليدي آمريکا را تشکيل مي دهند. Red Beautyو Black Beauty دوتا از ابتدايي ترين گونه ها مي باشند. گونه هاي معروف ديگر عبارتند از the Santa Rosa, Queen Rosa, Casselman, Black Amber, Red beautyآلوي وقتي کاملاً رسيده است پوستي سياه – ارغواني خواهد داشت و زير فشار کم انگشتان دست ، نرم است.طعم آنها شيرين و بسيار آبدارند ؛ پوستشان قدري ترش مي باشد. آلوهاي Black Beauty از نظر شکل و اندازه نظير گونه قبلي است اما پوستشان تيره تر و سياه مايل به ارغواني هستند. آلوي Santa Rosa محبوب ترين آلو در کاليفرنيا و آريزونا محسوب مي شود و داراي طعمي تند و آبدار است.پوست آنها ارغواني مايل به قرمز است و گوشتشان کهربايي با سايه اي از قرمزمي باشد.
آلوي Queen Rosa از نظر بخشهاي خارجي شباهت بسيار زيادي به Santa Rosa دارد بجز رنگ زرد مايل به سبز آن در قسمت بالا نزديک ساقه. گوشت کهربايي و آبدار آن وقتي مي رسد تند مي گردد.
گونه Casselman خوشمزه ترين آلوي آخر فصل است.رنگ پوست آنها قرمر زوشن است و گوشت آن کهربايي تيره است که داراي طعمي بسيار شيرين و گوشتدار است. گونه Black Amber بسيار درشت ، زيبا و سياه رنگ است که بيشتر براي تهيه سسها ، کيکها و دسر pudding بکار مي رود.
گونه Angelino آلويي درشت و ارغواني رنگ و بسيار شيرين با گوشتي زرد است.اين گونه بسيار تطبيق پذير بوده و براي کيک ، مربا و سس مناسب است. اين نوع آلو درصورتيکه به شکل تازه خورده شود نيز بسيار لذيذ است.
گونه Simka بسيار درشت و قلب مانند و ارغواني رنگ است داراي بوي بسيار خوش و گوشتي طلايي مي باشد.
گونه Laroda آلويي است ارغواني تيره مشابه Santa Rosa اما بزرگتر از آن که 5 تا6 هفته ديرتر از آن برداشت مي شود.يکي از بهترين انواع آلوي تازه است که بسيار آبدار مي باشد.
آلوي El Dorado پوست قرمز روشن تا مايل به صورتي با بخشهايي ارغواني دارد. داراي گوشت ارغواني و خوش عطر است. اين آلو در غذا همچنان سفت باقي مي ماند که اين خاصيت آنرا براي کنسرو مناسب کرده است.
گونه Friar يا پوستش آبي تيره و يا سياه مايل به ارغواني است و گوشت آن ارغواني رنگ مي باشد.وقتي اين نوع آلو مي رسد بسيار شيرين مي گردد.
پوست آلوي Kelsey سبز است که هنگام رسيدن به رنگ زرد با قسمتهاي قرمز تبديل مي شود. اين آلوي درشت و معطر هنگام بلوغ عطر بسيار خوبي دارد.
گونه هاي اروپايي
آلوي ايتاليايي که در واشنگتن رشد مي کند معروف ترين گونه آلوي اروپايي محسوب مي شود.وقتي اين آلو مي رسد رنگ آن از آبي مايل به قرمز به آبي – ارغواني با گلهاي سفيد تغيير مي کند.اين آلوي سفت در تهيه غذا و کنسرو کاربرد دارد. آلوي Stanleys آبي – سياه داراي گوشتي سفت و زرد مايل به سبز است. Blufre(Blue Free) شبيه Stanleys اما کمي است. Damsons آلوهايي کوچک و آبي با طعمي عالي هستند .آنها بيشتر در کنسور بکار مي روند.
آلو
گونه هاي پيوندي
Plumcot پيوندي است خوشمزه بين آلو و زردآلو.اين گونه سرخ رنگ داراي گوشتي قرمزاست اين پيوند که بهترين نوع دوميوه را شامل مي شود داراي تعادل شکر و اسيد است که نتيجه آن توليد ميوه اي شبيرين تراز آلو و زردآلواست. صد گرم آلو 16 گرمکربوهيدرات،4 0 گرمپروتئينو 65کالريدارد.بعلاوه در صد گرم آلو 250 واحد ويتامينA، 07 0 ميلي گرم تيامين، 04 0 ميلي گرم ريبوفلاوين، 6 ميلي گرم اسيداسکوربيک،7 0 ميلي گرم آلفاتو کوفرول، 2 ميلي گرم سديم، 167 ميليگرم پتاسيم، 13 ميلي گرم کلسيم، 13 ميلي گرم منيزيم، 4 0 ميلي گرم آهن، 1 0 ميلي گرم مس، 23 ميلي گرم فسفر و 5 ميلي گرم گوگرد وجود دارد. وجود اسيد سيتريک، اسيد سوکسينيک، اسيد ساليسيليک و اسيد ماليک و نيز کلسيم، فسفر،ويتاميني B1,A,B2 نياسين و ويتامين C آن را به صورت ميوهاي با ارزش در آورده که هم ميوه تازه و هم خشک آن در رژيم غذايي ضرورت دارد. آلو مدر، ملين و مفيد براي مبتلايان به بيماري رماتيسم و نقرس است. در واقع آلوي خشک را بايد يکي از بهترين داروهاي ضد يبوست به شمار آورد که عوارض داروهاي ملين و ضد يبوست را نيز ندارد. خيسانده آلوي خشک به مدت يک شب در آب در رفع يبوست و صفرا بسيار موثر است و علم دفع را منظم ميکند. بايد توجه داشت که مغز هسته آلو اسيد سيانيدريک دارد و از اين رو ميتواند خطرناک باشد. همچنين جوانه هايدرخت آلو نيز گلوکوزيد مولداسيدسيانيدريک دارد.

اگر آلو بصورت تازه و از درخت مصرف شود خوشمزه تر است اما به صورت خشک شده نيز خوراک مختصر خوبي محسوب مي شود. اثر فيبر اين ميوه در بدن انسان که از ديرباز ...

آلوئه ورا گياهي رو که مشاهده مي کنيد آلوئه ورا يا صبر زرد نام دارد که علاوه بر اينکه خاصيت داروئي زيادي دارد.از ماده ژلاتيني که درون برگ اين گياه وجود ...

آلودگي آب - Water Pollution آلودگي آب مشکل بزرگي است. به طوري که نتايج پژوهش پيرامون آن از صدها بلکه هزاران مقاله ، مجله و کتاب تجاوز مي‌کند. بنظر شما ...

چند بار تا به حال دوده خفه کننده ماشين ها را در خيابان ديده ايد؟ چرا در روز روشن آسمان آبي را نمي بينيد؟ فوران دوده از کارخانجات صنعتي چه فوايدي دارد؟ ...

چند ماه پيش، مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: «در صورت بروز شرايط بحراني، ۲۵ درصد از آب شرب مردم شهر تهران از طريق آب هاي بسته بندي تامين م ...

«به اندازه کافي آب بنوشيد.» اين جمله اي است که بارها از سوي متخصصان تغذيه و ديگر همکاران به همه توصيه مي شود و ما هم به عنوان پزشک آن را به بيماران من ...

با پيشرفت علم تغذيه تامين پروتئين در رژيم غذايي، امري ضروري براي رشد و نمو و ضامن سلامت افراد جامعه به شمار مي رود. اين در حالي است که براي استفاده از ...

ما هر روز با مواد و ترکيب هاي شيميايي بسياري در ارتباط هستيم. شايد اين ترکيب ها خيلي روي سلامت افراد بالغ تاثيرگذار نباشند اما مي توانند براي سلول هاي ...

دانلود نسخه PDF - آلو