up
Search      menu
آشپزی :: مقاله آلبالو PDF
QR code - آلبالو

آلبالو

دستور پخت سوپ آلبالو

اين سوپ آلبالويي يکي از رايج‌ترين سوپ‌هاي فصل تابستان در کشور مجارستان است.
مجارستاني‌ها اين سوپ را به صورت سرد سرو مي‌کنند؛ شما هم آن را امتحان کنيد:
مواد لازم براي ۴ نفر:
۱۵ ميلي‌ليتر يا يک قاشق سوپ‌خوري آرد سفيد
۱۲۰ ميلي‌ليتر يا نصف فنجان خامه
‌ يک سوم فنجان شکر
۲۲۵ گرم يا يک و يک دوم فنجان آلبالو
۹۰۰ ميلي‌ليتر يا سه و سه چهارم فنجان آب
نوک قاشق چاي‌خوري نمک
طرز تهيه:
۱ ابتدا هسته آلبالوها را به دقت جدا کنيد. براي اين منظور بهتر است از دستگاه هسته‌گير استفاده کنيد تا شکل و فرم آلبالوها تا حد امکان حفظ شود زيرا به اين ترتيب، سوپ ظاهري زيباتر پيدا مي‌کند. حالا به وسيله همزن آرد و خامه را خوب با هم مخلوط کنيد؛ سپس نمک و يک قاشق مرباخوري شکر را نيز به آن اضافه کنيد و هم بزنيد.
۲ قابلمه‌اي آماده کرده و آلبالوها را داخل آن بريزيد؛ سپس آب و باقيمانده شکر را به آلبالوها اضافه کنيد و به مدت ۱۰ دقيقه روي حرارت شعله اجاق گاز قرار دهيد تا آلبالوها بپزند.
۳ پس از گذشت اين مدت، قابلمه را از روي اجاق گاز برداريد و ۲ قاشق سوپ‌خوري از شربت آب را در کاسه‌اي کوچک، براي تزئين روي غذا کنار بگذاريد. ۲ قاشق سوپ‌خوري ديگر از شربت را برداشته و در داخل مايه مخلوط آرد و خامه بريزيد و با هم مخلوط کنيد تا مايه، رنگي شود؛ سپس مايه را به آلبالوهاي داخل قابلمه اضافه کنيد و مربا را به مدت ۵ الي ۶ دقيقه روي حرارت شعله بجوشانيد تا ضمن جوش آمدن مايه سوپ يکنواخت شود.
۴ قابلمه را از روي حرارت برداريد و بگذاريد سرد شود. در صورت نياز به آن کمي نمک اضافه کنيد. پس از سرد شدن، اين سوپ را در کاسه بريزيد و روي آن را با شربتي که از پيش برداشته بوديد تزئين کرده، سپس سرو کنيد

دانلود نسخه PDF - آلبالو