up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله آشنائي با ويتامينA PDF
QR code - آشنائي با ويتامينA

آشنائي با ويتامينA

آشنايي بيشتر با ويتامين ها

آشنائي با ويتامين A
اين ويتامين يک ويتامين محلول در چربي است. اين ويتامين به دو صورت وجود دارد رتينول: که فقط در غذاهاي حيواني يافت مي‌شود و کاروتن: که هم در غذاهاي حيواني و هم غذاهاي گياهي يافت مي‌شود. به‌علت محلول بودن در چربي، اين ويتامين مي‌تواند در داخل بدن ذخيره گردد لذا مصرف بيش از اندازه آن مي‌تواند موجب مسموميت شود. اين مسموميت خود را به شکل درد مفاصل، هيپرکلسيمي، ريزش مو، دل‌ بهم خوردگي، اسهال، استفراغ، بي‌اشتهائي، تاري ديد، پوسته پوسته شدن پوست، خستگي و سردرد نشان خواهد داد. اين در حالي است که کمبود اين ماده مغذي مي‌تواند منجر به عقمي مردان، شب کوري گردد.
مقدار موردنياز اين ويتامين براي افراد بالغ معادل ۱۰،۰۰۰ واحد بين‌المللي (IU يا Intermational) مي‌باشد. از جمله منابع اين ويتامين در روغن کبد ماهي، هويچ، سبزي‌هاي سبز، زرد، زرده تخم‌مرغ، شير و فرآورده‌هاي آن، مارگارين و ميوه‌هاي زرد وجود دارد.
آشنائي با ويتامين K
ويتامين K يک ويتامين محلول در چربي مي‌باشد. باکتري‌هاي روده نيز مي‌توانند اين ويتامين را بسازند. از آنجائي‌که در تشکيل عوامل انعقادي ۲ و ۵ و ۹ و ۱۰ نقش دارد در پيشگيري از خونريزي‌هاي داخلي و خارجي نقش ايفاء مي‌نمايد. همچنين در اکسيداسيون اسيد گلوتاميک نيز مؤثر است. کمبود آن مي‌تواند منجر به افزايش زمان پروترومبين و خونريزي، اکسيموز و سلياک و کوليت و اسپرو گردد.
از جمله منابع اين ويتامين مي‌توان به ماست آلفا، زرده تخم‌مرغ، روغن کتان، روغن سويا، روغن کبد ماهي و برگ سبز سبزيجات اشاره نمود. اشعه ايکس و اشعه راديواکتيو و آسپرين و آلودگي هوا از جمله عوارض از بين‌برنده آن هستند و مقدار اين ماده مغذي در غذاهاي منجمد شده کمتر از غذاهاي طبيعي است.
آشنائي با ويتامين ث يا اسيدآسکوربيک
اين ويتامين جزء ويتامين‌هاي محلول در آب بوده و از آنجائي‌که تقريباً شناخته‌شده‌ترين نوع ويتامين است احتياج به معرفي چنداني ندارد. تقريباً تمام جانوران به جز انسان و ميمون و خوکچه هندي آن را در بدن خود مي‌سازند. اين ويتامين به جذب آهن در بدن کمک مي‌کند و همچنين در تشکيل کلاژن نيز نقش دارد، زخم و سوختگي و خونريزي لثه را التيام بخشيده و در پائين آوردن کلسترول خون نقش دارد و احتمال ايجاد لخته‌هاي خوني در سياهرگ را کم مي‌کند.
همان‌طور که همه شما داستان ملواناني را که به راه‌هاي دوردست مي‌رفتند و ... را شنيده‌ايد و مي‌دانيد که کمبود اين ويتامين در بدن منجر به ابتلاء به اسکوربوت خواهد شد. همچنين استفاده از مقادير فوق‌العاده زياد اين ويتامين مي‌تواند منجر به بروز اسهال متناوب و تکرر ادرار و سنگ‌هاي کليوي گردد.
مرکبات، سبزي‌ها و ميوه‌ها از جمله منابع غني اين ويتامين هستند و نگهداري طولاني‌مدت در يخچال، پختن، حرارت، اکسيژن، نور و دخانيات از جمله عوامل از بين برنده آن هستند.
آشنائي با ويتامين E
اين ويتامين محلول در چربي است و در بافت کبد و چربي و قلب و عضلات بيضه‌ها و رحم، خون و غده هيپوفيز و غده فوق‌کليوي ذخيره مي‌گردد.
اين ويتامين را به‌علت خواص آنتي‌اکسيداني‌اش ويتامين جواني مي‌دانند. همچنين اين ويتامين موجب رسيدن مقادير زيادي از اکسيژن به بدن مي‌شود و موجب افزايش طاقت و تحمل حين انجام فعاليت‌هاي بدني مي‌شود. در اثر کمبود اين ويتامين عوارض زير مشاهده مي‌گردد.
تخريب گلبول‌هاي قرمز، تحليل عضلات، بعضي از انواع کم‌خوني، برونکوپنوموني در کودکان نارس، نوروپاتي و ميوپاتي همراه با کراتين اوري در بزرگسالان مبتلا به سوءجذب طولاني‌مدت.
از منابع اين ويتامين مي‌توان به جوانه گندم، دانه سويا، کلام بروکلي، اسفناج، آرد غلات کامل و تخم‌مرغ
آشنائي با ويتامين ويتامين D
يک ويتامين محلول در چربي است. بدن انسان اين توانائي را دارد که در مقابل نور خورشيد اين ويتامين را بسازد. بديهي است وجود بخار زياد و همچنين هواي آلوده به سبب جلوگيري از تابش مستقيم و کافي نور خورشيد مي‌تواند موجب کاهش توليد اين ويتامين در داخل بدن گردد.
مقدار توصيه شده اين ويتامين ۴۰۰ واحد بين‌المللي (معادل ده ميکروگرم) در روز مي‌باشد.
اين ويتامين موجب تسهيل در جذب و استفاده از فسفر و کلسيم و استحکام اسکلت‌بندي مي‌شود و کمبود آن در دوران کودکي منجر به راشيتيسم و در دوران بزرگسالي منجر به استثومالاسي و هيپوکلسيمي و هيپوفسفاتمي مي‌گردد. روغن ماهي، ساردين، شاه ماهي، ماهي آزاد، ماهي تون، شير و محصولات لبني از جمله منابع طبيعي اين ويتامين مي‌باشند.
آشنائي با ويتامين ب ۱ يا تيامين
تيامين يک ويتامين ب ۱ قابل حل در آب است لذا مازاد آن از طريق ادرار دفع مي‌گردد.
اين ويتامين رشد را تقويت کرده و به عمل هضم به‌خصوص هضم کربوهيدرات‌ها کمک مي‌نمايد. اين ويتامين به‌علت تأثير بر عملکرد سيستم عصبي و ببود بخشيدن به حالات رواني، ويتامين اخلاق ناميده مي‌شود. کمبود اين ويتامين مي‌تواند منجر به ايجاد بيماري بري بري گردد. سبوس برنج، نان کامل گندم، آرد جو دو سر، بادام زميني، اغلب سبزي‌ها و برنج از جمله منابع غني اين ويتامين مي‌باشند. حرارت، الکل، کافئين و هواي آزاد از جمله عوامل از بين برنده اين ماده مغذي‌اند.
آشنائي با ويتامين ب ۲ يا ريبوفلاوين
اين ويتامين نيز مانند بقيه ويتامين‌هاي گروه ب قابل حل در آب بوده و مازاد آن از طريق ادرار دفع مي‌گردد. اين ويتامين به رشد و داشتن پوست، مو و ناخن سالم و بهبود زخم‌هاي دهان و لب کمک نموده و کمبود آن مي‌تواند منجر به رخم‌هاي دهان و لب و پوست گردد. نور (اشعه ماوراءالنهر بنفش)، محيط قليائي، حرارت پخت و پز، سولفاميدها، استروژن و الکل از جمله عوامل از بين برنده اين ويتامين هستند.
آشنائي با ويتامين B۳
مانند بقيه ويتامين‌هاي گروه ب جزء ويتامين‌هاي محلول در آب مي‌باشد اين ويتامين در ساختمان کوآنزيم‌هاي NAD و NADP نقش دارد و ميزان مورد نياز روزانه آن براي بالغين ۰۲-۴۱ ميلي‌گرم در روز مي‌باشد.
کمبود اين ويتامين مي‌تواند منجر به پلاگر، زخم بر روي زيان، آمينواسيداوري و زوال شديد مغزي گردد. آشنائي با پيريدوکسين مقادير بيش از حد نياز اين ويتامين محلول در آب تقريباً هشت ساعت پس از خوردن غذا دفع مي‌گردد.
اين ويتامين در جذب صحيح پروتئين و چربي مؤثر است و در تبديل اسيدآمينه تريپتوفان به نياسين يا ويتامين ب ۳ نقش مهمي ايفاء مي‌نمايد، حالت تهوع و دل بهم‌خوردگي را بهبود بخشيده و از به‌وجود آمدن برخي اختلالات پوستي و مغزي جلوگيري مي‌کند. سبوس گندم، جگر، قلوه، دل، طالبي، کلم، شير، تخم‌مرغ و گوشت گوساله از منابع اين ويتامين مي‌باشند.همچنين نگهداري موادغذائي براي مدت طولاني، کنسرو کردن، بريان کردن گوشت، الکل و استروژن از جمله عوامل از بين برنده اين ماده مغذي‌اند.
آشنائي با ويتامين ب ۱۲ يا کوبالامين
اين ويتامين به تنهائي نمي‌تواند به‌طور کامل جذب گردد و براي جذب کامل نياز به کلسيم دارد.
مقدار توصيه‌شده روزانه آن سه ميکروگرم در روز مي‌باشد و کمبود آن مي‌تواند منجر به کم‌خوني ماکروسيتيک و التهاب دهان و گلوسيت گردد.
اين ويتامين در بدن موجب تشکيل و تجديد گلبول‌هاي قرمز خون مي‌شود، تحريک‌پذيري روده‌ها را کاهش داده و منجر به افزايش اشتها در کودکان مي‌گردد. دستگاه عصبي را سالم نگه مي‌دارد و موجب مي‌شود بدن در استفاده از پروتئين‌ها و کربوهيدرات‌ها و چربي‌ها بهتر عمل نمايد.
الکل، استروژن، نورخورشيد و در معرض مواد اسيدي يا قليائي بودن اين ويتامين را از بين خواهند برد. جگر، گوشت گوساله، تخم‌مرغ، شير، پنير و قلوه از جمله منابع غني آن هستند.
ويتامين‌هاي گروه ب را ويتامين اعصاب و ويتامين اخلاقي نيز ناميده‌اند. اين ويتامين‌ها در اکثر واکنش‌هاي مربوط به سوخت و ساز انرژي (کربوهيدرات‌ها) نقش دارند و شايد بتوان کمبود آن را شايع‌ترين نوع کمبود ويتامين در جامعه امروز ايران دانست از سوئي کسب مقدار زيادي از انرژي از نان و برنج که به سبب جدا نمودن سبوس‌شان از لحاظ ويتاميني بسيار فقير هستند و از سوئي استفاده زياد از حد از مواد قندي که موجب از بين رفتن چند نوع از ويتامين ب مي‌شود باعث شده‌اند که عوارض رواني کمبود اين گروه از ويتامين‌ها نظير بي‌حالي، افسردگي، پرخاشگري، عدم تعادل روحي، ضعف جسمي، عدم تمرکز فکري و ... به وفور در جامعه ما يافت شود.

« ويتامين A » به خاطر داريد که در مورد دسته بندي ويتامينها به دو گروه محلول در آب و محلول در چربي سخن گفتيم. حال مي خواهيم به معرفي ويتامينهايي که در ...

ويتامين A به خاطر داريد که در مورد دسته بندي ويتامينها به دو گروه محلول در آب و محلول در چربي سخن گفتيم. حال مي خواهيم به معرفي ويتامينهايي که در دسته ...

کارت شبکه ، يکي از مهمترين عناصر سخت افزاري در زمان پياده سازي يک شبکه کامپيوتري است . هر کامپيوتر موجود در شبکه ( سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان ) ، ...

ديفرانسيل ديفرانسيل دستگاهي است که قدرت موتور راطبق احتياجات هريک ازچرخهاي عقب بين آنها تقسيم مي کند .در سرپيچها ودست اندازها هردوچرخ يک مقدارنيرومصرف ...

دستگاه خنک کننده چون در موتور عمل احتراق صورت مي گيرد بنا براين درقطعات داخل موتور اتومبيل حرارت توليد مي شود و اگراين حرارت به وسيله دستگاه خنک کننده ...

شاسي شاسي عبارتند از اسکلت بندي يا استخونبندي يک وسيله نقليه که بتواند ساير قطعات خودرو را نگه دارد.شاسي پايه و اساس اتومبيل بوده و معمولاً از دو تيرآ ...

ويتامين A : چنانچه منابع حيواني غني از ويتامين A مانند جگر، به مقدار زياد و مکرر مصرف شوند، مي تواند موجب بروز مسموميت حاصل از تجمع ويتامين A در کبد ...

کيوي ميوه درخت تاک چوبي و بزرگي از رده Actinidia ( رسته Ericales ، خانواده Actinidiaceae ) است که در آب و هواي معتدل رشد مي کند. دربازار جهاني آنرا ki ...

دانلود نسخه PDF - آشنائي با ويتامينA