up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله آب کرفس و کلسترول PDF
QR code - آب کرفس و کلسترول

آب کرفس و کلسترول

کرفس معجزه گر

شايد مطالعه اين مطلب شما را برآن آورد که حداقل هفته اي دو تا سه بار هم که شده آب کرفس را وارد برنامه غذايي تان کنيد...
برگ کرفس حاوي مقدار قابل توجهي ويتامينA (بتاکاروتن) است در حالي که ساقه آن منبع ويتامين هايB۱ B۲ B۶ و ويتامين C و همچنين پتاسيم، اسيدفوليک، کلسيم، منيزيم، آهن، فسفر، سديم و چند نوع از اسيدهاي آمينه ضروري است. هورمون هاي گياهي موجود در کرفس به همراه روغن هاي ضروري آن نه تنها طعم معطري به کرفس مي دهند، بلکه در کنار بقيه املاح و ويتامين ها کرفس را به معجوني تبديل مي کنند که مي تواند داروي هر دردي باشد.
آب کرفس و پوست و مو
از آنجايي که کرفس سرشار از انواع ويتامين ها از جمله ويتامين آ،ب و ث است و در آن املاح نيز به مقدار زياد نهفته است مي تواند مکمل خوبي براي زيبايي پوست و مو باشد.
شما با نوشيدن يک ليوان آب کرفس دو يا سه روز در هفته نه تنها مي توانيد به سلامتي قلب، معده و روده هايتان کمک کنيد بلکه اگر اين کار براي شما مثل يک عادت شود علاوه بر سلامتي اندام هاي مهم دروني خود به شادابي و جوان نگه داشتن پوست و موي تان نيز کمک کرده ايد و اثرات مفيد آن را درهمان روزهاي اول خواهيد ديد.
ويتامينC و انواع ويتامين هايB موجود در آب کرفس براي از بين بردن جوش ها و لکه ها و کلسيم موجود در آن سبب رشد و ترميم مو و ناخن ها خواهدشد و علاوه بر آن آب کرفس ميل تان را به خوراکي هاي شيرين و انواع شيريني ها که عامل مهمي در جوش زدن و ايجاد لکه خواهندبود کم کرده و شما را در داشتن پوستي بدون جوش و سالم و زيبا ياري خواهدکرد.
آب کرفس و فشارخون
تحقيقات نشان مي دهد مصرف روزانه آب کرفس به مدت يک هفته، تأثير فوق العاده روي پايين آوردن فشارخون خواهدداشت. آب کرفس مدر است، پتاسيم و سديم موجود در آب کرفس تنظيم کننده اي قوي مايعات بدن هستند و به توليد ادرار کمک مي کنند و بدن را از وجود مايعات اضافي خلاص مي کنند.
ماده شيميايي Phthalides موجود در کرفس سبب آرامش بافت ها و ماهيچه هاي بدن و عروق مي گردد و نرمي و انعطاف مخصوصي به آنها مي دهد. به همين جهت خون به آساني در عروق گردش کرده و به تمام بافت ها مي رسد. در ضمن اين ماده شيميايي سبب کاهش ترشح هورمون استرس در بدن نيز مي شود.
جالب اين که در موقع مصرف مداوم آب کرفس فشارخون درحد طبيعي باقي مي ماند و بيشتر از آن کاهش نمي يابد که خود يکي از شگفتي هاي طبيعت اين سبزي است.
آب کرفس و سرطان
طبق يافته هاي محققان در دانشگاه نيوجرسي، کرفس داراي ترکيباتي است که از پخش سلول هاي سرطاني پيشگيري مي کند و داراي ترکيبي به نام استيلنيک (acetylenic) است که رشد سلول هاي تومور را متوقف مي کند.
ازطرفي به گزارش نچرال نيوز، لوئتوئين (Luteolin) که به مقدار اندکي در نعناع و جعفري وجود دارد به ميزان قابل ملاحظه اي در کرفس موجود است که با دارابودن آنتي اکسيدان قوي مي تواند صدمات ناشي از تخريب سلولي را جبران کند.
آب کرفس حاوي هشت گروه از مواد ضدسرطان است.
آب کرفس و التهاب مفاصل
آب اين گياه در موارد التهاب مفاصل و انقباض عضلاني ماهيچه استفاده مي شود و همچنين سختي التهابات در بيماري هايي مانند آسم و آرتروز را کاهش مي دهد. ازطرفي دانشمندان اعلام کرده اند که کرفس با تأثير فوق العاده خود مي تواند بر مغز که هسته دستگاه عصبي است، تأثير گذاشته و سيستم ايمني بدن را تقويت کند؛ بدين ترتيب تورم و درد در نواحي مختلف بدن که حاکي از عملکرد ناموفق سيستم دفاعي است، کاهش مي يابد و بيماري هايي مانند نقرس و تورم هاي مفصلي نيز خفيف تر مي شود.
Polyacetylene موجود در کرفس و آب کرفس پرقدرت ترين ماده شيميايي ضدالتهاب بدن است و مي تواند عوارض و دردهاي مفاصل به خاطر روماتيسم با آرتروز، آسم، نقرس و ناهنجاري هاي ريوي را کاهش دهد.
در يک بررسي جالب بر روي آب کرفس معلوم شده که ماده شيميايي Luteolin مي تواند شروع و عملکرد عوارض التهاب را که در مغز سرانجام مي گيرد کنترل و خنثي کند و درنهايت بدن را در برابر بروز التهاب محافظت کند.
آب کرفس و کلسترول
تحقيقات نشان داده اند که وجود ترکيب شيميايي درکرفس، به نام بوتيل فتاليد(Butylphthalide) باعث کاهش سطح کلسترول بد خون (LDL) مي شود.
آب کرفس و بي خوابي
اين سبزي به خاطر داشتن روغن هاي طبيعي و ضروري و املاح و ويتامين ها و هورمون هاي گياهي سبب نوعي آرامش در بدن مي شود و سيستم مغز و اعصاب را تشکيل مي دهد. به همين جهت خوردن کرفس به افرادي که دچار عوارض کم خوابي و بي خوابي هستند توصيه مي شود.
آب کرفس و کنترل وزن
با مصرف روزانه آب کرفس، ولع خوردن شيريني جات از بين مي رود. به عبارت ديگر طبيعت اين سبزي به علت تمام نعمت هاي موجود در آن بر روي هورمون اشتها و گرايش به موادقندي اثر گذاشته و درنهايت از زيادشدن وزن بدن جلوگيري مي کند.
آب کرفس و سنگ هاي مجاري ادراري
مصرف آن به شدت به افراد درگير با سنگ کليه و سنگ هاي مجاري اداري توصيه مي شود. آب کرفس از بين برنده قوي سموم بدن و به دنبال آن شکستن و حذف سنگ ها دربدن مي شود.
آب کرفس درمان يبوست
براي اين که به روده هاي خسته و پير کمک شود، توصيه مي شود که هر روز يک ليوان عصاره کرفس مصرف شود. از اين طريق روده به روش طبيعي تخليه مي شود. دقت داشته باشيد که در آبگيري حتما برگ ها را هميشه مصرف کنيد.
آب کرفس به علت داشتن املاح و ويتامين ها و همچنين فيبر با کيفيت بالا از بروز يبوست جلوگيري مي کند و حرکت روده ها را تنظيم مي کند. دراين صورت مصرف مقداري کرفس به همراه وعده هاي غذايي مي تواند موجب بالارفتن قدرت هضم و جذب غذا شده و مقدار زيادتري از موادغذايي موجود در رژيم غذايي را ازطريق جدار روده وارد سيستم خون و لنف کرده تا در سوخت و ساز پيچيده آنها در سلول ها موثر باشد.

مقدمه آب ماده اي فراوان در کره زمين است. به شکل هاي مختلفي همچون دريا ، باران ، رودخانه و... ديده مي‌شود. آب در چرخه خود ، مرتباً از حالتي به حالت ديگ ...

رودخانه رسوباتي را که با خود حمل مي کند، در بسترش يا در زمان طغيان در محدوده بلافصل آن بر جاي مي گذارد. رسوبات بر جاي گذرده شده توسط رودخانه در خشکيها ...

رودخانه رسوباتي را که با خود حمل ميکند، در بسترش يا در زمان طغيان در محدوده بلافصل آن بر جاي ميگذارد. رسوبات بر جاي گذرده شده توسط رودخانه در خشکيها ر ...

رودخانه‌ رسوباتي را که با خود حمل مي‌کند، در بسترش يا در زمان طغيان در محدوده بلافصل آن بر جاي مي‌گذارد. رسوبات بر جاي گذرده شده توسط رودخانه در خشکيه ...

چند ماه پيش، مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: «در صورت بروز شرايط بحراني، ۲۵ درصد از آب شرب مردم شهر تهران از طريق آب هاي بسته بندي تامين م ...

روده جوجه پيش از هچ ، عاري از هرگونه باکتري مي باشد. با شروع نوک زدن به پوسته و تولد جوجه ، وضعيت باکتريايي روده سريعاً تغيير مي نمايد. جوجه هايي که د ...

● نحوه درست کردن ترشي باميه همانطور که قبلاً گفته شد ابتدا باميه هاي شسته و خشک شده را که ته آنها را به طور سطحي گرفته شده در داخل ظرف موردنظر چيده و ...

فصل تابستان به همين راحتي تمام شد. فصل آفتاب داغ و تشنگي هاي تمام نشدني و البته آب خنک و حسي که نوشيدن يک جرعه آب در گرماي آن روزها داشت. اما شايد اصل ...

دانلود نسخه PDF - آب کرفس و کلسترول